Muhalefet bu ülkenin en büyük talihsizliği

RİZE DHA – Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim programları çerçevesinde önce memleketi Rize’de, ardından Trabzon’da düzenlenen mitinglerde kalabalığa seslendi. Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:

REKOR OY BEKLİYORUM: Tam 22 yıldır Rizeli kardeşlerimizle birlikte yol yürüdük, omuz omuza mücadele ettik. Her zaman söylüyorum Türkiye’nin son 21 yılda yazdığı başarı hikâyesinin kahramanı, Rize ile birlikte 81 vilayetimizin tamamıdır, 85 milyonun her bir ferdidir. Siz, bu kardeşinize sahip çıktınız, bize destek oldunuz, biz de sizin için tüm Türkiye için samimiyetle çalıştık. Bize güvendiniz, inandınız, teveccüh gösterdiniz. Biz de size olan minnet borcumuzu hep daha fazla hizmet ve eser üreterek hamdolsun yerine getirdik. Rize’nin güçlü duruşunu 31 Mart seçimlerinde yine çok net biçimde ortaya koyacağına inanıyorum. Ata yurdum ana ocağım Rize’den 31 Mart’ta yine rekor bekliyorum.

UZAYA GİDECEKLER: Ülkemizi içine düştüğü bu cendereden kurtaran hamdolsun biz olduk. Ve teröristler bizimle baş edemedi. Bunları Gabar’a, Cudi’ye gömdük, bütün o mağaraları gömmek suretiyle nefeslerini kestik. Ve şimdi de sınır ötesinde aynen devam ediyoruz. Siyasete kazandırdığımız istikrar ve güven iklimi sayesinde Türkiye’yi her alanda 10 kat büyüttük. Bugün insansız hava araçlarında dünyanın ilk 3 ülkesinden biriyiz. Nereden nereye. İlk insanlı uzay misyonumuzu geçen hafta başarıyla tamamladık. İnşallah yakın bir tarihte ikinci astronotumuzu da uzaya göndereceğiz. Artık Ahmet’ler, Mehmet’ler, Ayşe’ler, Fatma’lar uzaya gidecekler uzaya.

BÖYLE MUHALEFET YOK: Kardeşlerim burada saymaya kalksak belki de günler sürecek nice başarılara imza attık. Acaba ülkemizde muhalefet anlayışı, öyle bir berbat ki ne yaparsan yap bundan anlamazlar. Bunu değiştirmeye muvaffak olamadık. İşte kendi içlerinde nasıl birbirlerine düştüklerini görüyorsunuz değil mi? Üzülerek de olsa şu gerçeği şu ifade etmek durumundayım; Türkiye’nin en büyük talihsizliği, vizyonsuz, beceriksiz, tembel ve değişime ayak direnen tutucu muhalefete sahip olmasıdır. Dünyada böyle bir muhalefet yok. Ülkemizde son 21 yılda pek çok şey değişti, dönüştü, kendini yeniledi ama CHP’nin başını çektiği muhalefette, hiçbir köklü değişim yaşanmadı. Pek istemeseler de genel başkanlık koltuğunda oturanları değiştirdiler. Bunda da her seferinde çıtayı iyice aşağı çektiler.

Nerede bu altılı masa?: Bay Kemal, güya 13’üncü Cumhurbaşkanı olacaktı, hatırlıyorsunuz değil mi? Bir anda kendini CHP’nin istenmeyen adamı olarak buldu. Aynı vefasızlığı masada beraber oldukları diğer ortaklarına da sergilediler. Altılı masadan şu anda parlamentoda kimse kaldı mı? Hepsi gitti, dağıldı. Nerede bu altılı masa? Ben bu altılı masadan kimseyi bulamayacaksınız, demiştim. Bak parlamentoda şimdi kimse yok. Her birinin Ankara’da birer ofisi var; güle güle kullanın. Ama Elhamdülillah biz çıktığımız yolda, aynen yürüyoruz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trabzon ve Rize’de Cumhur İttifakı’nın adaylarını tanıttı.

Yapay zekâ eleştirisi

Erdoğan konuşmasında CHP’nin aday belirleme sürecinde yapay zeka kullanmasını da şöyle eleştirdi: “Buradan siyasi parti fark etmeksizin tüm vatandaşlarıma sesleniyorum; muhalefete bakıp da asla yeise kapılmayın. Asla alternatifsiz değilsiniz. Hele hele CHP’nin iş bilmez, beceriksiz sadece kendi kariyerini düşünen idarecilerine mecbur değilsiniz. Kendi iktidarları uğruna size dayatmalarda bulunanlara, size ‘Bizim istediğimiz adaya tıpış tıpış oy vereceksiniz’ diyenlere kim diyordu bunu biliyorsunuz değil mi? Belediye başkanı olarak kimi görmek istersiniz sorusunu bile millete değil de yapay zekâya soranlara, sizin fikrinize, hassasiyetlerinize saygı göstermeyenlere bu seçimde esaslı bir ders vermeye hazır mıyız?”

‘Asla geri adım atmadık’

Erdoğan, Trabzon’da yaptığı konuşmada “Ata toprağı Karadeniz’in lokomotif şehri Trabzon daima yoldaşımız oldu. Nice eserlere, nice hizmetlere imza attık. Siyaset yapma tarzımızı da Karadeniz’in mertliğinden, ataklığından, çalışkanlığından, özgünlüğünden ilhamla şekillendirdik” dedi. Erdoğan, siyasi hayatı boyunca çok sayıda sıkıntıyla karşılaştığını belirterek, “Vesayetin oyunlarıyla, terör örgütlerinin saldırıyla, darbe girişimleri ile ekonomik tuzaklarla boğuşurken yüreğimizin kanadığı anlar oldu. Ama asla şartlara teslim olmadık. Yılgınlığa kapılmadık, geri adım atmayı düşünmedik” dedi.

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx