Meta Quest, VR Kulaklıklar İçin Word, Excel ve PowerPoint Uygulamalarını Kullanıma Sundu

Bu haftanın başlarında Microsoft ve Meta, Xbox Bulut Oyun uygulamasının artık Meta Quest 2, 3 ve Pro VR kulaklıklar için indirilip kullanılabileceğini duyurdu. Bununla beraber Microsoft’un ofis uygulamaları olan Word, Excel ve PowerPoint uygulamaları da Meta Quest mağazasına eklendi.

Android Central bir videosunda uygulamaları Meta Quest başlığıyla çalışırken gösteren kısa bir video yayınladı. Hatta Word, Excel ve PowerPoint uygulamalarının VR ortamında nasıl yan yana çalışabileceği de gösteriliyor. Uygulamaların tümü karma gerçeklik ortamlarında çalışabilecek şekilde tasarlandı. Bu sayede kullanıcılar Word’de belge yazarken, Excel’de e-tablo oluştururken veya PowerPoint’te sunum yaparken dış dünyayı görmeye devam edebilirler.

Uygulamalar kulaklık aracılığıyla sanal parmaklarla kontrol edilebildiği gibi Meta Quest’i Bluetooth fare ve klavyeye bağlayarak da kontrol edebilirsiniz.

Ekim 2022’de, Microsoft ve Meta diğer VR işbirliklerini ortaklaşa duyurmuşlardı. Bunların arasında Meta Quest VR başlıkları için Teams ve Outlook desteğinin eklenmesi de yer alıyor.

Microsoft, Apple’ın yakında çıkacak olan Vision Pro karma gerçeklik kulaklığı için Office ve Teams uygulamaları da geliştiriyor. 3.499 dolar tutarındaki bu ürünün 2024’ün başlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir