Cennet Hurması Tezgahlara Düştü! Faydaları Nelerdir? Cinsel Gücü Artırır Mı? Kimler Trabzon Hurması Yememelidir?

CENNET HURMASINDA BULUNAN VİTAMİN VE MİNERALLER

A vitamini: Bu vitamin göz ve diş sağlığının korunması için oldukça etkilidir. Bunun ile birlikte kuvvetli bir antioksidandır. Bedenin olağan demir metabolizmasına da faydası vardır.

B Vitamini: Bu kategorideki vitaminler, gıdaların enerjiye çevrilmesine katkı sağlayan vitaminler gurubuna girer. B1 vitamini ile enerji kendini belli eder ve kalp sağlığını destekler.

B2 Vitamini: B2 vitamini kırmızı kan hücresinin oluşumuna ve demirin olağan metabolizmasına katkı sağlar. Kansızlık için önemlidir.

B3 Vitamini: B3 vitamini bedenin enerji metabolizmasını destekleme de yardımcı olur. Böylelikle yorgunluk ve bitkinliğe iyi gelir.

C Vitamini: C vitamini bağışıklığı desteklemektedir. Bu vitaminler iskelet yapısı, dişler ve kaslar için gereken kolajen üretimine yarar sağlar.

CENNET HURMASI CİNSEL GÜCÜ ARTIRIR MI?

Cennet hurması içerdiği vitaminler sayesinde cinsel gücü yükselttiği bilinmektedir. Bunun yanı sıra erkeklerde sperm kalitesini de arttırmaktadır.

KİMLER CENNET HURMASI YEMEMELİDİR?

Cennet hurması fruktoz içeriği yüksek bir meyvedir ve diyabet hastaları tarafından yenmesi pek önerilmez.

Cennet hurması lifli içeriği ile kabızlığa iyi gelse de aşırı tüketilmesi durumunda kabızlık yaşatabilecek bir meyvedir. Bu nedenle kabızlık durumlarında aşırı yemekten kaçınmalısınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx