Analist Portföyünden 3 Altcoin İsmi Verdi: Kalkışa Hazırlar!

Kripto para piyasasının gündeminde muhtemel spot Bitcoin ETF onayı var. Bu nedenle piyasanın odak noktası Bitcoin üzerinde. Bununla birlikte analistler bu rüzgarın altcoin fiyatlarını da ileriye taşıyacağını tahmin ediyor. Jelle takma adlı analist ise 3 altcoin’e dikkatleri çekiyor.

Ana altcoin holdingleri: SOL, INJ ve TIA

Bitcoin fiyatındaki son artışla birlikte, altcoin’ler umut vaat eden işaretler gösteriyor. Ancak potansiyel bir spot Bitcoin ETF onayının fiyatlarını olumlu yönde etkileyip etkilemeyeceği net değil. Kripto analisti Jelle, altcoinlerin tarihsel performansına ve ilgili birikim ve yeniden test aşamalarına bakarak, fiyatlarında potansiyel bir artışın ufukta olduğunu tahmin ediyor. Bu bağlamda analist, 3 altcoin projesini işaret ediyor:

Görünüşe göre altcoin’ler kalkışa hazır, ETF’ler de hemen köşede. Bir gezintiye çıkacağız. Ana altcoin holdingleri: SOL, INJ ve TIA.

Listedeki ilk altcoin: Solana (SOL)

BTC’den gelen son ralli Solana’yı geride bırakmadı. Çünkü sadece bir gün içinde kayda değer kazançlar elde etmeyi başardı. Saatlik grafikte, Solana potansiyel bir boğa bayrağı oluşumunun göstergelerini sergiliyor. Kripto analisti Ali Martinez’e göre, 110 dolarlık direnç seviyesinin üzerinde kesin bir ihlal, önemli bir yukarı hareket için potansiyel bir katalizör olacaktır. Bu formasyonun devam etmesi halinde, Solana’nın 163 dolarlık kayda değer bir hedefe doğru ilerlemesi mümkün.

Solana fiyat hareketi analizi ve tahmini. Kaynak: Ali Martinez

Bu arada yazı sırasında Solana 101.56 dolardan işlem görüyordu. Bu, son 24 saat içinde %6’nın üzerinde bir artış anlamına geliyor. Bununla birlikte altcoin, önceki yedi gün içinde %7,78’lik bir düşüş gördü. Öte yandan, geçtiğimiz ay içinde %41,97’lik kayda değer bir kazanç elde etti.

İkinci sırada Injective (INJ) geliyor

Injective, ekosistemine yeni yetenekler ve iyileştirmeler getiren önemli bir gelişme olan Volan yükseltmesini açıklamaya hazırlanıyor. Bu yükseltme, daha fazla birlikte çalışabilirlik sağlayan IBC Cross-Chain Genişletme, artan talepleri desteklemek için gelişmiş ölçeklendirme ve genişletilmiş işlevsellik için bir RWA Modülü ekleme gibi özellikleri kapsıyor. Uzmanlar, 2023’te önemli bir başarı elde ettikten sonra, Volan yükseltmesinin Injective’in cazibesini daha da artırmasını bekliyor. Kripto yatırımcısı Lark Davies’e göre, bu yükseltme Injective’i pazar ihtiyaçlarına yanıt verecek.

Bu arada yazı sırasında INJ, son 24 saatte %1,84’lük bir artışla 42,14 dolardan işlem görüyordu. Ayrıca altcoin, son 30 günde %120,76’lık kayda değer bir yükseliş kaydetti. INJ, haftalık grafiğinde ise %5,89’luk bir kazanç elde etti.

Son sıradaki altcoin: Celestia (TIA)

Celestia’nın fiyatı Kasım ayından bu yana yükselen bir paralel kanal trendi sergiledi. TIA, hem direnç hem de destek trend çizgilerini sürekli olarak teyit etti. Ancak, 16 Aralık’ta kanalın direnç trend çizgisinde bir ret meydana geldi. Bu da 25 Aralık’ta aşağı yönlü bir hareket ve kanalın kırılmasıyla sonuçlandı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere TIA, 3 Ocak’ta 9,36 dolar gibi düşük bir seviyeye geriledi. Ardından fiyat hızla toparlanarak kanalın destek trend çizgisini aştı. Ayrıca, kısa süre önce tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Kripto analisti Georgie1Trader, 5 Ocak’ta potansiyel fiyat aralığı nedeniyle TIA’yı olumlu yorumladı.

Celestia’nın potansiyel fiyat aralığı. Kaynak: Georgie1Trader

Bu arada TIA, yazı sırasında bir önceki gün %17,15’lik bir artışla 16,03 dolardan el değiştiriyordu. Bunun yanında altcoin, geçen hafta %24’ün üzerinde kazanç elde etti. Dahası, aylık grafiğinde %66 gibi kayda değer bir yükseliş gördü.

Makaledeki görüşler ve tahminler analistlere ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx