Adliyedeki terör saldırısının skandallarına kamufle gibi çarpıtma! CHP medyası iş başında

  • Haber7 – ÖZEL

Çağlayan Adliyesi’ndeki terör saldırısını gerçekleştiren teröristlerin yargılandığı süreçte destek verdiği ortaya çıkan CHP ve DEM Parti vekillerinin skandalı geniş yankı uyandırırken, fonlu medyadan “kamufle” haberi gecikmedi.

CHP destekli Anka Haber Ajansı, İstanbul Adalet Sarayı önündeki polis kontrol noktasına düzenledikleri silahlı saldırı esnasında öldürülen DHKP-C’li terörist Emrah Yayla hakkında daha önce yargının “kovuşturmaya yer olmadığı” yönünde karar verdiğini iddia etti.

Haberde, “İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, şüpheli hakkında dosya kapsamına yansıyan tespitleri inceleyerek, tüm açıklamalar ışığında şüpheli hakkında dosyaya yansıyan tanık beyanının İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılama dönemini kapsadığı, şüphelinin konuşmacı olarak katıldığı etkinlik tespitlerinin sempatizanlık göstergesi olduğu, başlı başına örgüt üyeliği suçuna vücut vermeyeceğini değerlendirdi ve bu haliyle soruşturmanın mükerrer nitelikte olduğu anlaşıldığından kamu adına kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.” denildi.

Anka’nın haberini Cumhuriyet gazetesi, “Adliyeye silahlı saldırı olayında yeni detaylar: Teröristlerden biri hakkında ‘kovuşturmaya yer yok’ kararı verilmiş”, Yeniasya gazetesi, “Teröriste takipsizlik verilmiş” başlıklarıyla alıntıladı.

15 YIL HAPİS!

Algı operasyonunu çökerten bilgilere ise Haber7 ulaştı.

DHKP-C’li terörist Emrah Yayla’nın yagılandığı davalarda birçok defa hapis cezasına çarptırıldığı ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre, Yayla’ya 2004-2005 yılları arasında 1 yıl, 2007-2021 yılları arası 14 yıllık hapis cezası verildi.

Mahkemelerin terörist Emrah Yayla hakkında toplamda 15 yıl hapis cezasına hükmettiği öğrenildi.

İŞTE ALGI OPERASYONUNUN ARKASINA SAKLANMAK İSTENEN GERÇEKLER

  • Adliye saldırganı DHKP-C’li teröristler Emrah Yayla hakkında 2020 yılında Anayasa Mahkemesi’nin “hak ihlali” kararı verdiğine değinilmeyen haberde, saldırganlarla ilgili CHP, DEM Parti ve fondaş medyanın daha önceki tavırlarına değinilmedi.

  • CHP İstanbul Milletvekili Mustafa Sezgin Tanrıkulu, terörist Emrah Yayla’nın “cezaevinde işkenceye maruz kaldığı yönündeki” iddialarına dayalı mektubunu TBMM gündemine taşımıştı.

  • Diğer saldırgan Pınar Birkoç’un cezaevinden kaleme aldığı mektubu ise Cumhuriyet gazetesi yayınlamıştı. Cumhuriyet’in Birkoç’un terör saldırısından sonra söz konusu haberi internet sitesinden silerek delil karartma yoluna gittiği belirlenmişti.

  • DEM Parti Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu’nun Pınar Birkoç ve Emrah Yayla’yı savunduğu sosyal medya paylaşımları deşifre olmuştu.

  • TİP Çanakkale Milletvekili adayı Doruk Ulaş Özdemir, terör saldırısı esnasında etkisiz hale getirilen 2 DHKP-C’li terörist hakkında, “Devrim şehitleri onurumuzdur” sözlerini sarf etmişti.

  • CHP destekli Birgün gazetesi ise saldırı olayına ilişkin haberinde “terör”, “terörist”, “terör örgütü” gibi kavramları kullanmayarak vakayı münferit bir silahlı eylem olarak yansıtmıştı. Teröre kalkan olan Birgün, vatan için can veren asker ve polisler için “şehit” ifadesini de kullanmaktan kaçınıyor.

     

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx