WordPress’te Site Dropbox’a Nasıl Yedeklenir?

Gelişen dünyada WordPress web siteleri her daim ön planda olmaya devam ediyor. Web sitenizdeki verilerinizin bütünlüğünü sağlayabilmek için yedekleme işlemi oldukça önemli bir işlemdir. Bu işlem sayesinde verilerinizin gizliliğini koruyabilir, herhangi bir siber saldırı sonucunda verileriniz zarar görmekten kurtulmuş olur. Böylelikle hackerler nihai hedefine ulaşamamış olacaktır.

WordPress üzerinden yapacağınız yedekleme işlemlerine herhangi birinin ulaşması mümkün değildir. Dropbox platformuna yedekleme işlemi yapabilmek için WordPress eklentilerini kullanmanız gerekiyor. Bu eklentiler vasıtasıyla çok kolay ve hızlı bir şekilde yedekleme işlemlerinizi yerine getirebilir, veri bütünlüğünüzü tamamıyla sağlama fırsatına erişmiş olursunuz. WordPress aleminde veri bütünlüğünü sağlamak hem sizin için hem de sitenizin geleceği için çok önemli bir konuyu temsil etmektedir.

 Günümüzde en aktif kullanılan yedekleme uygulamaları; BackWpup, Filetrip, External Media olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Bu eklentilerin her birinin kullanımı ücretlidir. Fakat ücreti ödedikten sonra oldukça sınırsız bir yedekleme işlemi ayrıcalığına erişmiş olur, geniş kapsamlı bir eklenti hizmetinden faydalanma olasılığına nail olabilirsiniz. Eklentilerinin her birinin standartları ve özellikleri birbirinden tamamen farklıdır.

BackWpup Yedekleme Eklentisi

Yedekleme işlemini gerçekleştirmek istiyorsanız size en uygun eklentilerden birisi de BackWpup eklentisi olarak karşımıza çıkıyor. Bu eklenti size her açıdan avantaj ve kabiliyet sağlamaktadır. Bu eklenti günümüzde 700.000 üzerinde yükleme işlemi almış fenomen bir yedekleme platformu olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Aynı zamanda bu eklenti sizlere içerik bulutu hizmeti de sunuyor. İçeriklerinizi çok kolay ve güvenli bir şekilde yedekleme yapabilirsiniz.

Bunun yanında BackWpup eklentisi veri tabanı optimize işlemlerini de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirir. Böylelikle onarma ve yapılandırma konusunda son derece aktif bir eklenti olarak ön plana çıkmayı başarıyor.

Filetrip Yedekleme Eklentisi

BackWpup eklentisinden sonra en profesyonel Dropbox yedekleme işlemlerinizi yapabileceğiniz sistemlerin başında Filetrip sistemi geliyor. Bu eklentiyi kurmak çok kolay olarak gerçekleştiği gibi aynı zamanda kullanımı da çok pratik. Veri tabanı optimize etme işlemini çok süratli bir şekilde yerine getirerek verilerinizin bütünlüğünü sağlar. Güvenlik kalkanı görevi gören bu eklenti sayesinde bütün verileriniz koruma altına alınmış olacak ve hackerler verilerinize hiçbir şekilde ulaşamayacaktır.

Filetrip eklentisi aynı zaman dosyaların çok kolay ve hızlı bir şekilde karşı tarafa yüklenmesini sağlar. Böylelikle zamandan tasarruf yapma hizmetini de sizlere sunma ayrıcalığına nail olmuş olur. Dropbox yedekleme işleminin yanı sıra Google Drive ve FTP gibi sistem bulutlarını da yedekleme işlemini iletmek son derece mümkün oluyor. Bu eklenti aynı zamanda özelleştirmeye son derece müsait bir eklenti olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Eklentinin kullanımı günümüzde ücretsiz değildir. Eklentiyi kullanmak için 29 dolar gibi bir rakamı ödemeniz gerekiyor.

Out Of The Box Eklentisi

Kaliteli bir Dropbox yedekleme eklentisi arıyorsanız karşınıza Out Of The Box eklentisi geliyor. Bu eklenti sayesinde çok hızlı bir şekilde dosyalarınızın bilgi güvenliğini sağlayabilir, bununla beraber yedekleme işlemlerinizi süratli bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Verilerinizi koruyan bu eklenti aynı zamanda web sitenizin daha aktif ve prensipli bir şekilde işleyişinde de rol oynuyor. Bu eklentinin sunmuş olduğu en önemli avantajlardan birisi de bant genişliği tasarrufu olarak ön plana çıkıyor.

Böylelikle Out Of The Box site performansınızı artıran yetkinlik sahibi ve pratikli sahibi bir eklenti olarak ön plana çıkmayı başarıyor. Eklentinin kullanımı 40 dolar civarındadır. Eklentinin demo sürümü bulunuyor olsa da bütün ayrıcalıklardan faydalanmak için lisanslı sürümünü almanız gerekiyor.

External Media Eklentisi

WordPress sitelerinin Dropbox platformuna yedeklenmesinde oldukça aktif ve süratli olan eklentilerden birisi de External Media eklentisi olarak ön plana çıkıyor. Eklenti hızlı performans özellikleriyle ön plana çıkan, son derece gelişim sahibi bir eklentidir. Eklentinin sunmuş olduğu en önemli ayrıcalıkların başında URL bağlantını yapılandırmak geliyor. URL bağlantısını yapılandırarak çok hızlı bir şekilde yedekleme işlemini yerine getirir. Ayrıca içe aktarma konusunda da sizlere oldukça fazla yardımcı olur. External Media eklentisi son derece kullanışlı ve çevrimiçi bir eklentidir.

Eklentinin günümüzde kullanımı ücretlidir. 6 dolar ücret ödeyerek eklentiyi satın alabilir, bütün ayrıcalıklardan faydalanma deneyimine erişebilirsiniz. Böylelikle veri bütünlüğünüzü sağlama yolunda oldukça etkili bir işleme kavuşmuş olursunuz.

Related Posts

Google gıda dağıtım işine giriyor! [Uçaklarla servis dönemi]

Alphabet gıda dağıtım şirketi olan Wing’in kusursuz bir güvenlik sicili bulunuyor. Ancak dün, şirkete ait otonom insansız hava araçlarından …

WhatsApp, Google Meet ve Zoom’a rakip olacak!

Pandemi sonrası dünya, meslekten eğitime kadar pek çok alanda dijital platforma taşınmış görünüyor. Bu da sanal mdi ise WhatsApp, Call …

iPhone 14 Pro’nun tüm havası parlak ışıkta sönüyor

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde satışa sunuldu ve cihazların ilk incelemeleri ve yorumları da internette …

iPhone 14 modellerinin pil kapasitesi belli oldu

Apple, iPhone modellerinin pil kapasitesini asla açıklamaz ve bu veriler genellikle resmi satışların başlamasından önce internete sızar. Bun …

Honor X40 teknik özellikleri sızdırıldı!

Önümüzdeki hafta, 15 Eylül’de Honor, birkaç gün önce kendisinden söz ettiği X40 akıllı telefonunu resmi olarak duyuracak. Ancak cihaz …

Steam Mağaza Tasarımını Yeniledi: İşte Yeni Görünümü

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam’e önemli bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, Steam mağazasında mevcut olarak bulunan kategori …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.