VirtualBox ile Kali Linux Kurulumu Nasıl Yapılır? 2022 VirtualBox’a Kali Linux Kurulumu Videolu Anlatım

Kali Linux Virtualbox Kurulum adımlarını sizler için hazırladık. Bu makale sayesinde Virtualbox ile Kali Linux Kurulumu Nasıl Yapılır? Sorusunun cevabını öğrenmiş ve Kali Linux işletim sisteminizi sorunsuz olarak kurmuş olacaksınız. Dilerseniz hemen aşağıdaki videoyu kullanarak kurulum işleminizi sorunsuz şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

VirtualBox’a Kali Linux Kurulumu Videolu Anlatım

Virtualbox Nasıl Kurulur

Virtualbox kurulumu oldukça basit ve hızlıdır. kurulum adımlarını sizler için aşağıda sıraladık.

Virtualbox Kurulum Adımları;

“virtualbox.org/wiki/Downloads” adresini tarayıcınızı link kısmına yapıştırın ve “Enter” tuşuna basın. Karşınıza Çıkan Seçeneklerden “Windows Hosts” seçeneğine tıkladığınızda Virtualbox kurulum dosyası otomatik olarak cihazınıza inecektir. İnen kur dosyasını yönetici olarak çalıştırın ve karşınıza çıkan aşamaları ileri butonlarına basarak ilerletin. Virtualbox kurulumu bitmeden program kurucu bilgisayarınıza bazı sürücüler kurmak isteyecektir onaylayarak kurmasına izin verin.

Kali Linux Virtualbox Kurulum Adımları

Tıpkı Virtualbox sanal makine programımızı kurduğumuz gibi Kali Linux işletim sistemimizi de aşağıdaki adımları takip ederek Virtualbox üzerine Kali Linux kurulumu yapacağız.

Image Dosyasını Hazırlamak

“kali.org/get-kali/#kali-virtual-machines” adresinden Virtualbox yazan image dosyasını bilgisayarınıza indirin. Ardından indirmiş olduğunuz image dosyasını bir klasör içine atın.

kali kurulum

Virtualbox’a Kali Linux’u Kurmak

Virtualbox sanal makine programınızı açın ve üst taraftaki menüden “İçe Aktar” seçeneğini seçin. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 1

Ardından karşınıza çıkan pencerede “Dosya” yazan bölümün en sağındaki klasör ikonuna tıklayın ve indirmiş olduğunuz image dosyasını seçin ve “İleri” yazan butona tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 2

Akabinde cihaz ayarları kısmında herhangi bir değişiklik yapmadan en aşağıda bulunan “İçe Aktar” butonuna tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 3

Son olarak karşınıza kurulum ilerleme barı gelecektir. Bu barın tamamen yüklenmesini bekleyin. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 4

Devamında soldaki menüden içe aktarmış olduğunuz Kali Linux sürümünü seçin ve üsteki menüden “Başlat” butonuna tıklayın. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 5

Kali Linux İşletim Sisteminin Şifresi Nedir?

Kali Linux işletim sisteminiz açıldığında şifre olarak, Kullanıcı adı: “kali”, Şifre ise: “kali” olarak girin. Fakat kali deki “i” harfini yazarken giriş ekranında klavyenizdeki “ı” harfini kullanın. Çünkü giriş ekranında dil tercihleriniz ayarlanmış olarak gelmez bu yüzden İngilizce klavye kullanıyormuş gibi yazmalısınız. Örnek görsel aşağıdadır.

kali kurulum adım 6

Related Posts

Google gıda dağıtım işine giriyor! [Uçaklarla servis dönemi]

Alphabet gıda dağıtım şirketi olan Wing’in kusursuz bir güvenlik sicili bulunuyor. Ancak dün, şirkete ait otonom insansız hava araçlarından …

WhatsApp, Google Meet ve Zoom’a rakip olacak!

Pandemi sonrası dünya, meslekten eğitime kadar pek çok alanda dijital platforma taşınmış görünüyor. Bu da sanal mdi ise WhatsApp, Call …

iPhone 14 Pro’nun tüm havası parlak ışıkta sönüyor

iPhone 14 ve iPhone 14 Pro dünyanın dört bir yanındaki ülkelerde satışa sunuldu ve cihazların ilk incelemeleri ve yorumları da internette …

iPhone 14 modellerinin pil kapasitesi belli oldu

Apple, iPhone modellerinin pil kapasitesini asla açıklamaz ve bu veriler genellikle resmi satışların başlamasından önce internete sızar. Bun …

Honor X40 teknik özellikleri sızdırıldı!

Önümüzdeki hafta, 15 Eylül’de Honor, birkaç gün önce kendisinden söz ettiği X40 akıllı telefonunu resmi olarak duyuracak. Ancak cihaz …

Steam Mağaza Tasarımını Yeniledi: İşte Yeni Görünümü

Dünyanın en popüler çevrimiçi oyun platformu Steam’e önemli bir güncelleme geldi. Bu güncelleme, Steam mağazasında mevcut olarak bulunan kategori …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.