Ünlülerin tercihi ‘soğuk terapi’ sonu oldu… Üç çocuk annesi kadının trajik ölümü

Türkiye’de ve dünyada birçok ünlü isim son dönemde genç kalmak ve daha canlı görünmek için ‘soğuk oda terapisi’ne başvuruyor. Hücrelerin yenilenmesi ve ağrıların dindirilmesi için özellikle sporculara uygulanan bu yöntem, dünyaca ünlü isimlerin de tercihi.

Kendall Jenner, Jennifer Aniston, Elsa Hosk ve Jennifer Lopez gibi isimler güzellik uğruna – 110 derece soğuk odaya giren isimlerden sadece bazıları. Türkiye’de ise Ebru Şahin ve Nazlı Sabancı gibi isimler daha önce bu uygulamaya gitmiş, sosyal medya hesaplarından görüntüler paylaşmıştı.

Sıfırın altında 65 (-65) ve sıfırın altında 110 (-110) dereceye sahip iki kabini bulunan soğuk odaların, yoğun antrenman temposundan sonra vücudun yenilenme süresini kısaltmak, ağrıları gidermek, kronik uyku sorunlarının önüne geçmek ve yaşlanmayı geciktirmek gibi faydaları da bulunuyor.

Manchester United’ın eski futbolcusu Chris Smalling de kampa giden isimler arasında

Son dönemde oldukça popüler olan bu uygulamanın farklı çeşitleri de bulunuyor. Özellikle İngiltere’de ünlülerin de sık sık gittiği birçok kamp yer alıyor. Bunlardan en dikkat çekeni de kuşkusuz soğuk su terapi kampı.

GİTTİĞİ KAMPTA HAYATINI KAYBETTİ

Kampın ziyaretçileri arasında aktör Stephen Graham ve eski Manchester United futbolcusu Chris Smalling de yer alıyor.

Soğuk su tedavisi, sağlık koşullarını tedavi etmek için yaklaşık 15 derecelik suya girilme uygulaması olarak dikkat çekiyor, soğuk hidroterapi olarak da biliniyor. Uygulama çok eski zamanlardan beri olsa da son dönemde buz banyoları, soğuk su etkinlikleri ve soğuk odalar en çok dikkat çeken güzelleşme yöntemleri arasında yer alıyor.

Ancak bu eski çağlardan gelen ve güzellik için yapılan ‘soğuk’ merakı İngiltere’de 39 yaşında üç çocuk annesi bir kadının hayatını kaybetmesine neden oldu.

BİR ANDA YERE YIĞILDI

39 yaşındaki kadın ve iki arkadaşı, Pazartesi günü Buxworth, Derbyshire’daki iki saatlik bir seans için 200 sterlin ödedi. Kampı yöneten terapist Kevin O’Neill öncülüğünde kadın suya girdikten hemen sonra, aniden, yere yığıldı.

Çevredekilerin, kadına ilk müdahaleyi yaptığı ancak başarılı olamadıkları ve ambulans helikopter ile acil hastaneye kaldırıldığı aktarıldı. 39 yaşındaki 3 çocuk annesi buradaki tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Kadının ölüm nedeni ise henüz netleşmedi.

Bay O’Neill, üç çocuk annesinin ölümünden ‘sarsıldığını’ söyledi. İngiliz basınına konuşan O’Neill, ‘Kalbim kırıldı. Uyuyamıyorum ve ailesini düşünmeden edemiyorum.” dedi.

Related Posts

Gerçek mi masal mı: Diş macunundaki florür sıhhatsiz mı?

Hemen çabucak tüm kozmetik eserlerimizde her cinsten çok heceli içerikten oluşan uzun bir liste var. Bunlar, eserin işini düzgün yapmasını …

Zayıf kan dolanımının 10 belirtisi

Kan dolanımı, kanın bedende taşınmasını tabir eder. Dolanım sistemi, kalp tarafından yönetilen kapalı bir sistemdir. Hücrelerin çalışması için …

Aşı karşılarından tehdit alan Prof. Dr. Esin Davutoğlu Şenol’un kapısına dana lisanı attılar!

Pandeminin başlamasından bu yana hem kendi toplumsal medya hesapları hem de farklı basın-yayın kuruluşları aracılığıyla Covid-19’la ilgili …

Uzay iktisadı rekor kırdı

Son yıllarda her geçen gün gelişen uzay teknolojilerinin ekonomik boyutuna ait yeni bir rapor yayımlandı. Uzay Vakfı tarafından yayımlanan bir …

Maymun çiçeği virüsü kimleri tehdit ediyor?

Covid-19 pandemisiyle birlikte ‘maymun çiçeği virüsü’ tehdidi de artarak devam ediyor. Prof. Dr. Meral Sönmezoğlu , bu virüsün en çok kimleri …

Boyutların Diyaloğunda 4 mevsimin izleri

Suriyeli ressam Faruk Muhammed’in “Boyutların Diyaloğu” isimli fotoğraf standı İstanbul’da sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Viyana’da yaşayan …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.