Regl Ağrılarını 3 Dakikada Geçirebileceğiniz TikTok Videosu Tüm Derdinize Derman Olacak

Merhabalar. Her ay çektiğimiz regl ağrısı bazen kabus gibi olabiliyor. Yarattığı acı günlük hayatımızı olumsuz etkiliyor ve ne kadar denesek de buna çözüm bulmakta zorlanabiliyoruz. TikTok’ta Chrissy Briel adlı bir kadın, regl ağrısı çeken kadınlar için çok işe yarayan bir yöntem önerdi. Bu içerikte bahsedilen refleksoloji yöntemine gelin siz de bir şans verin derim.

Regl ağrısı her ay kadınların çektiği ve günlük hayatını olumsuz etkileyen ağrılardan biri. Her kadında farklı dozda olan bu ağrı kadınların yaşam kalitesini önemli ölçüde etkiliyor. Durum böyleyken kadınlar da bu ağrıdan nasıl kurtulacaklarını merak ediyor.

Regl ağrısından kurtulmak için en çok uygulanan yöntemler sıcak su torbası, bitki çayları ve ağrı bandı kullanımıdır. Ancak bu çözümlerin bile bazen yetersiz kaldığı oluyor. Tabii ağrı geçmiyorsa mutlaka bir doktora görünmek gerekiyor.

Siz de regl ağrısından bir türlü kurtulamıyorum, ne yöntem denediysem olmadı diyorsanız bunun için size tavsiye edebileceğimiz bir yöntem var. Gelin TikTok’ta yayınlanan ve oldukça basit uygulanan bu yönteme siz de bir şans verin!

31 yaşındaki Chrissy Briel, TikTok’ta yayınladığı bir videoda adet sancısını doğal yollarla yok etmek için ihtiyaç olan tek tüyoyu takipçileriyle paylaştı.

Briel, kulağın arka duvarının içindeki noktaya masaj yapmanın regl kramplarını önemli ölçüde hafifletebileceğini iddia etti.

Genç kadın videoda kulağının içine masaj yapmak için paslanmaz çelik bir akupunktur kalemi kullandı. Ancak bunun normal bir kalem, makyaj fırçası ve hatta parmakla bile yapılacağını söyledi. Briel uygulama için refleksoloji noktasına ‘üç ile beş dakika orta basınç’ ile masaj yapılmasını tavsiye etti.

Regl ağrısını azatmaya yardımcı olan uygulama için Briel, “Daha uzun süre yapmanız gerekirse yapın. Hatta gün boyunca birden çok kez bile yapabilirsiniz. Bunun işe yaradığına söz veriyorum” dedi.

Peki Briel’in kullandığı bu yöntem, yani refleksoloji nedir?

Refleksoloji, vücudun belirli noktalarında tepki oluşturmak için basınç uygulanan alternatif bir terapidir. Genellikle ayaklar, eller ve kulaklardaki belirli noktalara uygulanır.

Bu uygulama akupunktur ve akupresüre benzer. Yapılan araştırmalara göre refleksolojinin regl ağrıları da dahil olmak üzere vücüttaki ağrıyı azaltmada etkili olabileceği düşünülmektedir.

Refleksoloji tam bir tedavinin yerini almaz ancak bazı rahatsızlıkların iyileşmesinde etkilidir. Denge kuvveti sağlayan refleksoloji pek çok rahatsızlığın iyileşmesinde destekleyici bir yöntemdir.

Regl ağrıları için refleksoloji uygulamasını anlattığı videoyu buradan izleyebilirsiniz:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir