Mehmet Cengiz’den Başarır’a 1 milyon liralık dava

Başarır, daha önce de Cennet Koyu tepkisi gösterdiği için Mehmet Cengiz’in kendisine 1 milyon liralık tazminat davası açtığını söyledi. Başarır, “Bende bu parayı bulursa alır” dedi.

Özelleştirme İdaresi’nden satın aldığı 678 bin metrekarelik arazide inşaata başlayacak olan Cengiz İnşaat, yaklaşık 100 villa ve Bulgari’nin işleteceği bir otel inşa edecek.

Danıştay’ın defalarca iptal ettiği satış kararına rağmen sözkonusu inşaatın SİT alanında olacak olmasından dolayı tepkiler yükseliyor.

Danıştay iptal etmişti

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır da HALK TV yayınında Cengiz İnşaat’ın sahibi Mehmet Cengiz’e tepki göstererek Nisan ayında da Cennet Koyu için Mehmet Cengiz’e tepki gösterdiğini belirtti.

2013 yılında Cennet Koyu’nun satışa çıkarıldığını bunu Danıştay’ın iptal ettiğini belirttiğini aktaran Başarır, Kamu Özelleştirme Kurulu’nun ise bu karara rağmen Cengiz İnşaat’a sattığını aktardı.

‘Çivi bile çakamazsınız’

Danıştay’ın bir kez daha satışı iptal ettiğini aktaran Başarır, “Çevre ve Şehircilik Bakanı, Cumhurbaşkanı devreye giriyor 2. Derece Doğal SİT Alanı olmaktan çıkarıyor bir kez daha veriyorlar. Bodrum Belediyesi bir dava daha açıyor. Kararı bir kez daha çıkarıyoruz. Buna rağmen Bulgari Oteller grubuyla anlaşıyor. Oraya villalar, oteller yapılacak. Burası 2. Derece Doğal Sit Alanı burada kamu yararı olmadan çivi bile çakamazsınız. Danıştay da ‘buraya hiçbir şey yapamazsınız’ demiş” dedi.

‘Bulgari’yi uyardık: Yıkarız’

“Mehmet Cengiz nerede güneşleniyor?” diye soran Başarır, Mehmet Cengiz’in şu anda Cennet Koyu’nda olduğunu söyledi ve Bulgari oteller grubuna sert çıktı.

Başarır Bulgari Oteller Grubu’na “Ne hakla bur topraklarda gelip otel yapacak. Nisan ayında uyardım: Yıkarız, sakın. Roma’da, Barselona’da Macaristan’da otel yapabiliyor musun? Benim ülkemde nasıl yapabiliyorsun? Buna rağmen başladı” ifadelerini kullandı.

Mehmet Cengiz’den Ali Mahir Başarır’a 1 milyon TL’lik dava

İlk kez Halk TV yayınında Mehmet Cengiz’in kendisine Cennet Koyu yüzünden dava açtığını açıklayan Başarır şu ifadeleri kullandı:

“Ben Cennet Koyu’ndaki bu durumu ortaya çıkardıktan sonra Mehmet Cengiz bana, 1 milyon liralık tazminat davası açtı. Neymiş? Mülkiyet hakkını ihlal etmişim, mülkiyetinde olan bir konuyu konuşmuşum. Mehmet Cengiz, ora senin mülkiyetinde değil. Ben senin konutunu, doğru düzgün aldığın yazlığını tartışmıyorum. Ben 84 milyona ait olan, 2. Derece Sit Alanı olan bir yerin sana satılamayacağını anlatıyorum. Babandan miras kalsa bile sana izin vermezler burada otel yapmana Mehmet Cengiz.

‘Bende bu parayı bulursa alır’

Manevi şahsiyetini düşünen bir adam doğal sit alanını satın almaz, oraya çivi çakmaz. Manevi şahsiyetini düşünen bir adam doğduğu büyüdüğü memleketi Rize’deki yaylaları katletmez. Ama ne olmuş bu ülkede? Sıkıştığın zaman aç 1 milyonluk-2 milyonluk tazminat davası bize. Yargı kararıyla bizi sustur. Susmayız ki. Bende bu parayı bulursa alır. Bende bu para yok. Acı olan ülkenin geldiği nokta.”

Related Posts

Akaryakıtın litre fiyatına 2 ayda 6 lira 16 kuruş indirim geldi

Rusya ve Ukrayna ortasındaki savaş ve döviz kurlarındaki artış sonrası akaryakıt fiyatlarında geçtiğimiz aylarda artış yaşanmıştı.YAZ BAŞINDA …

Kırtasiyeciler müşteri çekmek için kampanyalara başlıyor

Zincir marketler ve alışveriş merkezleriyle rekabet edemeyen ve Perakende Yasası ile düzenleme bekleyen esnafın umutları tekrar öteki bahara …

Türk-İş: Açlık sınırı 6 bin 840 liraya yükseldi

Türk-İş’in, çalışanların geçim koşullarını ortaya koymak ve temel ihtiyaç maddelerindeki fiyat değişikliğinin aile bütçesine yansımalarını …

Kışa hazırlık: İki depo doldu, sırada Saros var

Tuz Gölü ve Silivri’deki doğalgaz depolarının büyük kısmı dolduruldu. Az miktardaki kapasitenin de ilerleyen aylarda tamamlanarak kış …

Karavan fiyatına taşınabilir ev! Bayan teşebbüsçü dünyaya satıyor

Sakarya’da yaşayan dizayncı Gül Korkmaz, yurtdışından ilham alarak üretmeye başladığı tiny house’leri dünyanın birçok noktasına pazarlıyor …

Emeklinin artırım farkı 28 Temmuz’da ödenecek

Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, görev malulü, dul yahut yetim aylığı alanların temmuz artırım farkı ödemelerinin yapılacağı tarih …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.