İmamoğlu fotoğraf paylaştı: Yapmayın

Silivri’de yağmur sırasında meydana gelen taşkının yağmur kanalına beton dökülmesi nedeniyle meydana geldiği tespit edildi. İBB Lideri Ekrem İmamoğlu, İSKİ gruplarının taşkın noktasından çektiği fotoğrafı toplumsal medya hesabından paylaşarak “YAPMAYIN” ikazında bulundu.

İstanbul’u tesiri altına alan yağmur sırasında Silivri Şerif Sokak’ta taşkın meydana geldi. İSKİ grupları olaya müdahale etti.

İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımda gerçekleştirdikleri tespit hafriyatında yağmur suyu çizgisinin beton dökülmesi sonucu değerli ölçüde tıkandığını belirlediklerini aktararak “İşletme sorumluluğu yönetimimizde olmamasına karşın sınırın yenilenmesi için çalışma başlatıyoruz” dedi.

İMAMOĞLU: YAPMAYIN

İBB Lideri Ekrem İmamoğlu da toplumsal medya hesabından mevzuyla ilgili ihtarda bulundu. İSKİ takımlarının Silivri’de çektiği fotoğrafı paylaşan İmamoğlu “Bazı işgüzarlar beton mikserlerinin paklığını yapıyor, çimentolu suları yağmur suyu kanallarına bırakıyor, sonra beton donuyor, kanal tıkanıyor, konutları ve işyerlerini su basıyor. YAPMAYIN” dedi.

“BASİT BİR SORUN DEĞİL”

İmamoğlu, sabah saatlerinde AKOM’da düzenlediği basın toplantısında da tıpkı bahiste ikazlarda bulunmuştu. İmamoğlu şunları söylemişti:

“İstanbul’da yağmur kanalları, mazgallar ya da denetim kuleleri diye tariflediğimiz altyapıyla ilgili denetim çizgilerimizin sayısı milyonlarca dersek yanlış olmaz. Bunlar büyük bir hassasiyet gerektiriyor.

Özellikle bazen kimi atıkların bu kanallara bırakıldığını tespit ediyoruz, cezalar yazıyoruz. Lakin, cezayla bunu gidermek mümkün değil. Bu hassaslığa bütün kurum, kuruluş ve şahısları bütün vatandaşlarımızı davet ediyoruz. Bütün vatandaşlarımızın bu hususta hassasiyetle bize ihbar etmelerini de diliyorum.

Örneğin; beton mikserlerini yıkayarak, kendi betonunu bir mazgala bırakması bir ilçe belediyesinin kanalını tıkayabiliyor ve onun yetki sonları içerisinde olan bir alanı su basabiliyor.

Bu beton mikseri sıkıntısı, bir kolay sorun üzere gözüküyor lakin bedeli çok ağır olabiliyor. Art planda bir meskeni su basabiliyor. Allah korusun öbür konulara kadar gidebilir.

Bunun üzere etrafa ziyan verici atıkları lütfen hiç kimsenin bu cins yağmur kanallarına bırakmamasını, itinayla davranmasını bütün vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum”

Related Posts

Ödünç kramponlarla Galatasaray Kadın Futbol Takımı’nı yendiler

Bir süredir çalışmalarını Kocaeli Edis Spor Kompleksi’nde sürdüren Nijerya U17 Kadın Futbol Milli Takımı ile Galatasaray Kadın Futbol Takımı …

Muğla’da yabancı asıllı şahıs yol ortasında meyyit bulundu

Muğla’nın Fethiye ilçesi Ölüdeniz Mahallesi Ovacık mevkiinde iki kişinin yol ortasında hareketsiz yattığını görenler durumu 112 Acil Davet …

Ali Erbaş’tan üniversite öğrencilerine Kur’ân-ı Kerîm eğitimi bildirisi

Çeşitli programlara katılmak üzere Karaman’a gelen Erbaş, Vali Tuncay Akkoyun’u ziyaret ederek, erdem defterini imzaladı. Mübarek bir günde …

Gaziantep’te derin dondurucuda cesedi bulunan Lina Nazlı, toprağa verildi

Gaziantep’te darp sonucu öldüğü bedellendirilen ve cesedi derin dondurucuda bulunan 3 yaşındaki Lina Nazlı’nın cenazesi toprağa verildi …

KİT’lerde 2. çeyrek itibarıyla 104 bin 372 kişi çalışıyor

Hazine ve Maliye Bakanlığı, 2022 yılının ikinci çeyreğine ilişkin KİT’lerin ve özelleştirme programındaki kuruluşların istihdam sayılarını …

Eniştesi tarafından bıçaklanan adam öldü

Olay dün gece Ocaklar Mahallesi’nde meydana geldi. İki akraba aile arasında henüz bilinmeyen nedenle tartışma çıktı. Tartışma kısa sürede bıçaklı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.