İKSV’nin yaz festivalleri programı belli oldu

1-17 Haziran arasında, Borusan Holding sponsorluğunda düzenlenecek olan İstanbul Müzik Festivali’nde, Cumhuriyet’in 100. yılına özel olarak yeni projeler, Cumhuriyet’in ilk yıllarından geleneksel Türk müziği ve klasik müzik dünyasının yıldız solistleri, seçkin orkestralar ve disiplinlerarası projeler yer alıyor.

Festival 25 konserde, Salzburg Mozarteum Orkestrası, Tekfen Filarmoni Orkestrası, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, Hollanda Kraliyet Concertgebouw Oda Orkestrası, Münih Oda Orkestrası, Borusan Quartet gibi önemli topluluklar ve Anne-Sophie Mutter, Barbara Hannigan, Fazıl Say, Matthias Goerne, Arabella Steinbacher, Nicolas Altstaedt, Avi Avital gibi solistlerin de aralarında olduğu 60’ın üzerinde ismi ağırlayacak.

Konservatuvar öğrencileri, konserleri her sene olduğu gibi ücretsiz takip edebilecek.

Lale Kart üyeleri için öncelikli satışlar: 20-23 Mart
Genel satış: 24 Mart Cuma

30. İstanbul Caz Festivali

1994’ten beri temmuz ayını müzikle buluşturan İstanbul Caz Festivali bu yıl 30 yaşında. Garanti BBVA’nın sponsorluğunda düzenlenen İstanbul Caz Festivali, 7-18 Temmuz tarihleri arasında, popüler ve yeni isimlerle dolu bir program sunacak.

40’a yakın konserde usta isimlerden yeni keşiflere 200’ü aşkın yerli ve yabancı sanatçıyı ağırlayacak festival programında, “Ho Hey” ve “Ophelia” gibi şarkılarıyla tanınan Amerikan folk topluluklarından The Lumineers, Afro-pop’un çığır açan sesi Fatoumata Diawara, cazdan blues ve folka uzanan güçlü vokaliyle Lizz Wright ve “çağdaş cazın en güzel seslerinden” Güney Kore’nin yıldız ismi Youn Sun Nah Quartet’in yanı sıra Morcheeba, Alfa Mist, Kovacs, Mammal Hands gibi isimler yer alıyor. Okay Temiz ile Riff Cohen’i ilk kez bir araya getirecek Riff Cohen & Okay Temiz “The Ritual” festivalin bu yılki özel projelerinden.

Festivalin klasik mekânlarına bu yıl Parkorman’ın yanı sıra yeşillikler içindeki terasıyla Robert Kolej ekleniyor.

Lale Kart üyeleri için öncelikli satışlar: 20-23 Mart
Genel satış: 24 Mart Cuma

+1 Sunar: Gezgin Salon Festivali

Salon İKSV’nin sınırlarına sığmayıp, iyi müziği Beyoğlu’ndaki evinden Parkorman’a taşıdığı etkinliği +1 Sunar: Gezgin Salon Festivali’nin ikincisi 29-30 Temmuz’da Parkorman’da düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl iki günde 20 bine yakın müzikseveri ağırlayan festival bu yıl da iki günlük müzik maratonunda sevilen pek çok yerli ve yabancı ismi sahnesinde ağırlayacak.

Festivalin ilk gününde sahnede “elektronik bir aydınlanış” deneyimi sunan Satori, soul-funk’ın imparatoriçesi L’Impératrice, elektro-pop’a yeni bir soluk getiren Agar Agar, deneysel pop üslubuyla Sylvie Kreusch ile küresel müzik sahnesinde adını duyuran Emir Taha; ikinci gününde klasik ile elektronik müziği harmanlayan Jon Hopkins, samimi sahne enerjileriyle Büyük Ev Ablukada, romantik masalları ve şehvetli sesiyle Warhaus, meşhur “çöl noir” tınısıyla Still Corners ve karanlık R&B tarzıyla Tsar B festival izleyicileriyle buluşacak.

Lale Kart üyeleri için öncelikli satışlar: 15-16 Mart
Genel satış: 17 Mart Cuma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir