Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur: Gomis krizini 1 saatte tatlıya bağladık

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkan Vekili Erden Timur derbi öncesi yaptığı açıklamada takımında oluşan aile ortamının şampiyonluğu getireceğine inandığını ifade etti. Dünkü idman sonrası açıklamalarda bulunan Timur, süre alamadığı için oynamamak istemeyen Fransız yıldızın duygusal bir tepki verdiğini belirtirken şunları söyledi: “Herkes güzel bir adım attı. Oyuncular da Gomis’i çok seviyor. Şimdiye kadar oyuncuların hepsine tek tek destek olan Gomis, her zaman onların yanında yer aldı, onlara ağabeylik yaptı. Oyuncular da bunu dile getirdi.

Gomis’i sevip saymyan yoktur

Kaptanlar Muslera ve Kerem geldi. Önemli olan oyuncuların, hocanın, Gomis’in, başkanın adım atmasıydı. Gomis, kişisel olarak da her zaman sevip saygı duyduğum bir futbolcu. Tüm ekipte de sevip saymayan yoktur. İnsanoğlu duygusal reaksiyon gösterebilir. Bu duygusal tavırdan sonra herkesin adım atması doğru olandı. Gomis de burada değerli bir tavır ortaya koydu. Başkanımız Dursun Özbek de, hoca da, oyuncular da doğru adımı attı ve olay çok güzel bir şekilde, 1 saat içerisinde tatlıya bağlandı. Bizim açımızdan en güzel şey bu.

Önemli olan aile olabilmek

Puan kaybedilen bir maçtan sonra oyuncuların takım arkadaşlarını sahiplenmesi çok değerli bir tutum. Birleştirici bir durum oldu. İnsani olarak hata yapılabilir. Bu normal. Ondan sonra önemli olan ailenin her konuda birbirine destek olması. Kısa zamanda çözülmesi ne kadar iyi bir aile olduğumuzu gösteriyor. Bu aile ortamı şampiyonluk getirir. En büyük faktördür. Bence her türlü sporun yüzde 50’si ahlak, değerler ve birbirine olan bağlılıktır. Bu sağlandığında iş başka bir yola gidiyor. Bunu birbirimize değer vererek yakaladık. İyiler sonunda mutlaka kazanır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir