‘Diana’yı mahveden kadın’ itiraf etti: Hiç kolay değil!

Milliyet.com.tr – İngiltere kraliyet ailesi tahtının varisi 73 yaşındaki Prens Charles, 1981 yılında aristokrat bir ailenin kızı olan Diana Frances Spencer ile evlendi. 1996 yılına kadar evli kalan ikili, 15 yıl sonra evliliklerini sonlandırdı. İkilinin bu evlilikten iki çocukları oldu. Kraliyet ailesiyle bağlarını birkaç sene önce koparan Prens Harry ve tahtın önemli varislerinden Prens William.

CAMILLA SEVGİSİNE ENGEL OLAMADI

Prenses Diana, Prens Charles ve Camilla Parker Bowles üçlüsünün hikayesi çok uzun yıllar öncesine dayanıyor. Deyim yerindeyse üçlü bir aşk hikayesi olarak görülen bu olayda, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı herkes tarafından biliniyor. Aslında hikayenin en başından itibaren Prenses Diana hiçbir zaman eşi Prens Charles tarafından istenmedi. Camilla Parker Bowles ile yıllar öncesine dayanan bir aşk hikayesi olan Prens Charles, kraliyet gelenekleri gereği aristokrat bir ailenin kızı olan Prenses Diana ile evlenmek zorunda kaldı. Başlarda Prenses Diana ile bir hayat kurmak konusunda kendini zorlayan Charles, içindeki Camilla sevgisine engel olamadı. Prenses Diana ile hiçbir zaman tam bir aile olamayan Prens Charles’ın Camilla tutkusu, yıllar içinde daha da karmaşık bir hale geldi.

1981 yılında evlenen Prens Charles ve Prenses Diana 1996 yılına kadar evli kaldı. Bu yıllar içerisinde gerek mütevazılığı gerekse kraliyetin gösterişinden arınmış sadeliği ve yardımseverliğiyle kendini dünyaya sevdiren Prenses Diana, yaptığı her hareket, katıldığı her sosyal sorumluluk projesi ve kraliyet kurallarına baş kaldırışlarıyla gündemden düşmedi.

İÇİNDE ÇIKILAMAZ HALE GETİRDİ

Evlendikleri ilk günden son ana kadar Prens Charles’ın Camilla ile olan ilişkisinden emin olan Prenses Diana, kameralara da sürekli mutsuz ve düşünceli bir şekilde yansıdı. Eğer kraliyet ailesine mensupsanız uymanız gereken bazı katı kurallar var. Prenses Diana ve Prens Charles’ın ilişkilerinin bu kadar içinden çıkılmaz bir hale gelmesinin sebebinin de bu kurallar olduğu ifade ediliyor.

Prens Charles ve Prenses Diana boşandıktan tam bir yıl sonra tarihler 1997 yılını gösterdiğinde, Prenses Diana’nın başına hiç tahmin edilemeyen bir olay geldi. Diana Spencer, 31 Ağustos 1997 günü Fransa’da kaldığı otele giderken yolda bir trafik kazası geçirdi. 36 yaşında hayata gözlerini yuman güzel prensesin suikasta kurban gittiği de ölümüyle ilgili teoriler arasında.

Prenses Diana’nın ölümünden bir süre sonra 2005 yılında Prens Charles ve Camilla Parker Bowles evlendi. Prenses Diana’yı sevenler ise yıllarca Düşes Camilla’ya karşı soğuk bir tutum sergiledi. Prens Charles’la olan evliliği hakkında konuşmayan Cornwall Düşesi Camilla, geçtiğimiz günlerde verdiği samimi bir röportajda Prens Charles ile evliliği hakkında ilk kez açıklamada bulundu.

Eşinin yoğun iş programı hakkında konuşan Camilla Parker Bowles, Prens Charles’la vakit geçirmenin ‘kolay olmadığını’ söyledi. Vogue dergisine verdiği röportajda Camilla, müstakbel kralla olan rutinini şöyle özetledi:

“Kolay değil ama her zaman tanıştığımız ilk günlerde olduğu gibi iletişimizi aktif tutmaya çalışıyoruz. Bazen karşılıklı sessizce aynı odada kitap okuyarak dinleniyoruz, bazen de bir fincan çay eşliğinde sohbet ediyoruz. Bunları yapmak ikimize de iyi geliyor.” 

‘NE OLURSA OLSUN DEVAM ETMELİSİN’

Verdiği röportajda son olarak Camilla, Prenses Diana ile ilgili çeşitli iddialar ortaya atılarak hedef gösterilmesinin ve sürekli eleştirilmesinin kendisi için çok zor olduğunu belirtti. Kendisine yöneltilen eleştiriler hakkında da açıkça yorum yapmaktan çekinmeyen Düşes Camilla, halkın gözünde “Diana’yı mahveden kadın” olarak yorumlanmanın üzücü olduğunu da dile getirerek, “O kadar uzun süre incelendim ki bununla yaşamanın bir yolunu bulmanız gerekiyor. Kimse daima hedef olmaktan ve eleştirilmekten hoşlanmaz. Sonunda sanırım bu durumlarla başa çıkabiliyorum ve hayatıma devam ediyorum. Ne olursa olsun hayata devam etmelisin” ifadelerini kullandı.

Related Posts

Diyet uzmanından ‘dondurma’ önerisi

Beslenme ve Diyet Uzmanı Melisa Karataş, yazı fit geçirmek isteyenlere orta öğünlerde tüketilmesi için 3 top dondurma teklifinde bulundu …

Bolu’da gezilecek yerler listesi! Bolu’da gezilecek yerler nelerelerdir?

Bolu’da gezilecek yerler, birçok farklı doğal güzellikten oluşmaktadır. Konumu nedeniyle yıl içerisinde birçok misafiri ağırlayan Bolu, Türkiye …

Esra Bilgiç avukat olacak

Bir yandan hukuk eğitimi alan Esra Bilgiç, “Planlı programlıyım, bugünün işini yarına bırakmamaya gayret ederim. Çalışmayı severim, disiplinliyim …

Aleyna Tilki konserinde korkutan anlar!

Artvin’in Arhavi ilçesinde bu yıl 48.’si düzenlenen Memleketler arası Kültür ve Sanat Şenliği sona erdi. Festivalin son gününde sahne alan ünlü …

Bülent Ersoy’dan Hadise’ye sert ikaz! Menajeri ile sarmaş dolaş görünce küplere bindi

Şarkıcı Bülent Ersoy’un menajeri Haluk Şentürk, sosyal medya hesabından Hadise ile samimi pozlarını paylaşınca olanlar oldu. Şentürk’ün …

23 Temmuz Tarihte Bugün ne odu? 23 Temmuz’da ne oldu? 23 Temmuz ne günü? 23 Temmuz’da doğan ünlüler!

23 Temmuz’da doğan ünlüler! 23 Temmuz’da ne oldu? 23 Temmuz tarihte bugün yaşanan olaylar, 23 Temmuz’da ölenler ve 23 Temmuz’da doğanlar merak …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.