CHP’li Vekil: “Şırnak’ta silah sesleri var, müdahale edilmiyor”

14 Mayıs seçim sonuçlarının heyecanı sürerken CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile dikkatleri üzerine çekti. Murat Bakan, Şırnak’ın Silopi ilçesi ve şehir merkezinden yoğun silah sesleri geldiğini iddia etti.

Bakan Twitter’dan yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Aldığımız bilgilere göre; – Şırnak Silopi ilçesi, şehir merkezinden yoğun silah sesleri geldiği, silahı aşiret üyesi şahısların attığı, güvenlik güçlerinin kışlalarından çıkmayarak olaylara müdahale etmediği,

“TÜMGENERAL HALİL SOYSAL OLAYLARA MÜDAHALE ETTİRMİYOR”

– Tümen Komutanı Tümgeneral Halil Soysal’ın ( Hulusi Akarın himayesinde yükselerek bu göreve ikinci kez geldi) iktidar milletvekili adayı Aslan Tatar’ı açıktan desteklediği, bu geceki olaylara da müdahale ettirmeyerek Aslan Tatar’ın milletvekili seçilmesi yönünde tavrını gösterdiği.

– Bölgede yaşayan vatandaş ve güvenlik güçlerinin bu durumdan rahatsız olduğu, bu vakte kadar yoğun silah seslerinin devam ettiği ve Başverimli Beldesinde Asayişten Sorumlu Jandarma Karakol Komutanının önünde silah atma olayının devam ettiğini öğrenmiş bulunmaktayım.”

Bununla birlikte sosyal medyada kısa sürede Şırnak’ta olduğu iddia edilen birçok görüntü paylaşılmaya başlandı. Görüntülerde Şırnak’ta çeşitli patlamalar olduğu görülüyor.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir