AKP’li Çelik’ten ‘Asgari fiyatta ikinci artırım olacak mı?’ sorusuna cevap

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının akabinde gündeme ait açıklamalarda bulundu. 

Çelik, “Asgari fiyatta ikinci artırım olacak mı?” sorusuna cevap verdi. Çelik, “Vatandaşımızın enflasyon ve olumsuz gelişmeler karşısında ezilmemesi için toplantılar yapıyoruz. Onların zamanlaması, içeriklendirilmesi Çalışma Bakanlığı açısından hangi takvimle yapıyorlar, şu anda bir şey söylemek erken” sözlerini kullandı. 

Çelik’in açıklamalarından öne çıkanlar şu formda:

FİNLANDİYA VE İSVEÇ’İN NATO ÜYELİĞİ SÜRECİ

“Net halde şunu söylüyoruz; sizin bu takviyeler bize askerimize, vatandaşımıza hücum olarak ortaya çıkıyor. Bu hiçbir halde kabul edilemez. PKK ve YPG’ye verilen dayanak her formda siyasi açıdan prensipsiz ve gayri ahlakidir.

Başka bölgelerde DEAŞ var, oradan çekilmemizi istemiyorlar. PKK ve YPG’nin olduğu bölgeden çekilmemiz gerektiğini söz ediyorlar. Sayın Cumhurbaşkanımızın da belirttiği üzere açık, olarak NATO’ya üye olacak ülkelerin terörle bağını kesmesi gerekir. Bilhassa Luxemburg Dışişleri Bakanı’nın bu sıkıntıyı hiçbir biçimde anlamadığını gösteriyor.

Türkiye hem kendi güvenliği hem NATO’nun içindeki konsensüs bakımından bunları lisana getiriyor. Oy birliğine karar alacağına nazaran o sebeple kurallara, unsurlara, prensiplere uygun biçimde yeni üyeliklerin ele alınması gerekir. Avrupa polis teşkilatının raporları açık ve net formda gösteriyor ki, İsveç’in PKK ve YPG’ye takviye verdiği net halde gözüküyor. İsveç Savunma Bakanı PKK’nın Suriye’nin başındaki şahısla zoom üzerinden toplantı gerçekleştiriyor.

Sorun şudur; NATO bir güvenlik örgütüdür, bu örgütün uğraş alanı global terörizmidir, siz direkt NATO üyesi ülkenin gaye olarak gösterdiği terör yapılarıyla temas içindesiniz ve dayanak veriyorsunuz. Bu örgütler sizin ülkelerinizde para topluyorlar. Bu para silah olarak geri dönüyor.

Hem NATO içerisindeyiz hem de bize silah ambargosu uyguluyorsunuz. Yeni üye olmaya çalışan ülkelerin de bu biçimde davranışları var. Bu türlü bir şey kabul edilemez. NATO’nun mantığı birimiz hepimiz, hepimiz birimiz içindir. Yakın vakte kadar Macron ne diyordu, Türkiye’nin NATO üyeliğini sorguluyor, Türkiye’nin NATO üyeliği sorgulanmalı diye absürt açıklamalarda bulunuyor, Ukrayna krizinden sonra NATO’nun güney kanadını güçlendirmeliyiz diyordu.

Burada ne bize ambargo ne de düşmanımız gördüğümüz terör örgütlerine takviye verilmesi kabul edilemez. Türkiye çok kolay bir şey istiyor; NATO’nun üyeleri ve NATO’ya üye olmak isteyenlere NATO’nun prensiplerine bağlı olması isteniyor. Açık olan şu insanlığa karşı olan bu terör örgütlerine dayanağınızı kesmenizi istiyoruz.

ATATÜRK HAVALİMANI AÇIKLAMASI

Bütün bu çerçeve içerisinde natürel ki Türkiye’ye yeni eserler kazandırılması, Türkiye açısından, Türkiye’nin kendi ajandasından ayrılmadığını göstermesi bakımından kıymetli. En son Rize-Artvin havalimanının açılmış olması, etrafımızda, içimizde hangi gündem saptırmasıyla karşı karşıya olalım eser siyasetimizin devam edecektir.

Atatürk Havalimanı’nda yapılacak millet bahçesi açıklandı. Daha evvel Kılıçdaroğlu ‘telefonlarımı dinleyerek çalmışlar’ dedi. Artık karşı çıkıyor. Böylesine etraf şuurundan kopuk yaklaşım olabilir mi? Bunu Atatürk’ü istismar ederek, Atatürk’ün isminin verildiği yıkılması formunda lanse ediyorlar.

Taksim’in ortasında o süper eser yapıldı ismi Atatürk Kültür Merkezi’dir. Hiç kimse esersizliğine, bu millete yaptığı berbatlığa Atatürk’ü kalkan yapmaya kalkışmasın. Oraya 132 bin 500 ağaç dikilecek, yürüyüş yollarıyla her türlü vatandaşımıza hizmet edecek yaklaşımla hayata geçirilecek.

MİNİMUM FİYATA ARTIRIM GÜNDEMİ

Çalışma Bakanımız nizamlı olarak açıklıyor. Daima olarak bir düzenleme yapıldıktan sonra ikinci bir düzenleme için çalışma yapılmıyor. Biz emekli, esnaf, çiftçi, genç arkadaşlarımızdan gelen talepleri yakın bir halde takip ediyoruz. Vatandaşımızın enflasyon ve olumsuz gelişmeler karşısında ezilmemesi için toplantılar yapıyoruz. Onların zamanlaması, içeriklendirilmesi Çalışma Bakanlığı açısından hangi takvimle yapıyorlar, şu anda bir şey söylemek erken. Onlar olgunlaştığı vakit bilgileri sizinle paylaşırız. Çeşitli toplumsal bölümlerden bize iletilen talepler son derece sıkı bir takiple ve son derece sistematikle kıymetlendirilir.”

Related Posts

Batman’da personel taşıyan kamyonet devrildi: 7 yaralı

Edinilen bilgiye nazaran, Batman-Kozluk karayolunda tarlada kavun hasadı yapan personelleri taşıyan kamyonet şoförün direksiyon hakimiyetini …

İngiltere’de başbakan adayı güç şirketlerini savundu: ‘Kâr etmek şeytani bir şey değil’

İngiltere’de iktidardaki Muhafazakar Parti’nin başkan adaylarından Dışişleri Bakanı Liz Truss, güç şirketlerine yönelik tenkitlere katılmadığını …

Hatay’da trafik kazası: 6 yaralı

Kaza, Kırıkhan içesi Kurtsoğuksu Mahallesi’nde meydana geldi. Alınan bilgiye nazaran, M.E. kullandığı 06 GT 657 plakalı arabasının direksiyon …

İmamoğlu fotoğraf paylaştı: Yapmayın

Silivri’de yağmur sırasında meydana gelen taşkının yağmur kanalına beton dökülmesi nedeniyle meydana geldiği tespit edildi. İBB Lideri Ekrem …

Önünü kestikleri İETT otobüsünün camlarını kırdılar

Beyllikdüzü’nde dün saat 05.30 sıralarında D-100 yan yol Avcılar istikametinde ilerleyen Silivri- Avcılar seferini yapan İETT otobüsüne 3 kişi …

Sakarya’da 13 yaşındaki çocuk denizde kayboldu

Sakarya’da Küçükboğaz mevkisinde ailesiyle denize gelen İ.E. (13), arkadaşlarıyla suyun kenarında oynadığı sırada dalgalara kapıldı.Aynı bölgede …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.